Центр медико-психологічної реабілітації для учасників АТО на базі ДУ Інститут медицини праці НАМН України

Центр медико-психологічної реабілітації був створений в жовтні 2014 року.

Робота Центру, одного з небагатьох в Україні, заснована на комплексному та системному підході до психологічної реабілітації, а саме: психологічна допомога надається групою психологів на клінічній базі з лікарями різних спеціальностей з потужним фізіотерапевтичним комплексом та у співпраці з громадською організвцією «СУВІАТО», яка забезпечує соціальну адаптацію учасників АТО.
Такий багаторівневий підхід до пацієнта дає надзвичайно позитивні результати в боротьбі з психологічними наслідками війни.
За період існування Центру з жовтня 2014 року по теперішній час допомогу надано понад 600 бійцям, 24 цивільним (членам родин учасників АТО та волонтерам).

Медична допомога.

Центр розташований на базі клініки професійних захворювань ДУ «Інститут медицини праці НАМН України», яка має в своєму розпорядженні терапевтичне та неврологічне відділення, лабораторію. В консультативно-поліклінічному відділенні допомогу надають  дерматолог, офтальмолог, отоларинголог, стоматолог, алерголог, пульмонолог, кардіолог. Діагностична база клініки: УЗД, рентгенографія, ЄКГ, реовазо- та енцефалографія, електроенцефалографія, бодіплетизмографія, електронейроміографія.

На базі Клініки  функціонує  фізіотерапевтичне відділення з широким оснащенням: електропроцедури (електросон, іонофорез, озокерит, УВЧ, Д’Арсонваль, магнітолазер, ампліпульс, ІКВ тощо), бальнеотерапія (підводний душ-масаж, хвойно-сольові ванни), кисневий коктейль, інгаляції, ЛФК, масаж,  пневмопресінг, ударно-хвильова терапія).

Окрім того, високоспеціалізовану консультативну допомогу можна отримати в інших Інститутах системи Академії Медичних наук (травматології, нейрохірургії, урології, ендокринології тощо)

Психологічна допомога.

Психологічна допомога надається групою психологів, співробітників Кризового Центру Інституту психології  імені Г.С. Костюка НАПН, які мають досвід роботи з військовою травмою, декілька з них стажувалися за кордоном, робота багатьох з них почалася ще з надання психологічної підтримки на Майдані. Для психологічної роботи застосовується багато методів:  КПТ-терапія, ДПДТ, психодрама, символ драма, гештальттерапія, арт-терапія, бодінаміка, біосугестивна терапія тощо. Сеанси відбуваються  індивідуально та  групами.

При необхідності проводиться сімейне консультування, психологічна підтримка волонтерам.

В Центрі запроваджено застосування сучасного унікального обладнання за методикою  «TOMATIS» (нейро-сенсорна стимуляція) для корекції тривожних, депресивних станів, розладів сну, підвищення пластичності роботи головного мозку тощо.

Нещодавно до роботи Центру долучилися спеціалісти з каністерапії (лікування собаками), постійно проводяться заняття з арттерапії з залученням митців та багато іншого.

Від самого початку існування реабілітаційного відділення для учасників АТО з проявами посттравматичного синдрому на базі Клініки професійних захворювань Інституту медицини праці НАМН України ГО «СУВІАТО» надає всебічну підтримку та супровід пацієнтам-захисникам України. Кожен боєць може розраховувати на фахові юридичні консультації з питань пільг та соціальних гарантій, сприяння у працевлаштуванні та іншу допомогу у вирішення соціальних питань. Крім того, задля збільшення позитивного ефекту реабілітації, організовано активне якісне дозвілля для пацієнтів відділення – регулярні плавання на каяках по Дніпру, заняття зі спортивного боулінгу,  відвідування різноманітних вистав та концертів у провідних культурних закладах столиці, виїзди на риболовлю, каністерапія та інше. Ми переконані, що активний відпочинок у колі побратимів та волонтерів сприяє емоційному та фізичному відновленню наших захисників!

https://atoless.kiev.ua/